Cuma, 31. Temmuz 2015
DÜGÜN-NISAN-SUNNET TARIHLARI PANOSU

26-12.2015 Cumartesi günü Almayada Hasan ve Münevver oğlu Sinan Ayten ile Andreas ve Silke kizi Elif Hardt'in düğün törenleri var.

ANKET
Köyümüzün eski adı geri alınsınmı?
 
REKLAM

Aksaray'da İşadamımız

Hasan Demir


Avusturya'da İşadamımız

Kemal ve Genco Ozan


Aksaray'da İşadamımız

Fatih Şimşek


Hollanda'da İşadamımız

 

Yücel Şimşek


Hollanda'da İşadamımız

Kamil Çetin


Avusturya'da İşadamımız

Recep Şimşek


Avusturya'da İşadamımız

Erdal ve Ertan Yalçın


Avusturya'da İşadamımız

Cevdet Ayten


Avusturya'da İşadamımız

Rüstü Ozan


Avusturya'da İşadamımız

Haci Şimşek

 

Gelesin Köyü Web Sitesi haberin kaynagi.

İlan

Saygi değer gelesinli köylülerim,Düğün,Nişan,Sünnet gibi özel günleriniz başka bir köylümüzün özel gününe denk gelmemesi için,Bize özel gününüzü önceden bildirin,sitemizin hemen sol tarafina açtiğimiz ilan panosuna ekliyelim,Özel gününüz size özel olsun.Site sorumlusu E-mail: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir


Gelesin köyümüzün şenlik festivalina davet

Gelesin köyümüzde Bu yilda Avusturya derneklerimizin öncülüğünde ve köyümüzün muhtari Adnan Yörük'in destekleri ile  2ci kez düzenlenecek olan Gelesin köyü  şenlik festivali 01 Ağustos 2015 Cumartesi akşam saat 18.00 başliyecak. Festivale tüm köylülerimiz devatlidir.


Halı sahada Futbol maçı

 Avurpali Gelesinli köylülerimiz Aksaray'da her yıl halı sahada bir araya gelerek köylülerimiz ile maç yapmak. gelenek haline getirildi.2015 yılındada'da gelenek bozulmadi Aksaray Kılıçaslan Mahallesi Maraton halı saha kompleksinde Gelesin Avurpa' takım ile Gelesin Gençlik  Spor' takım gece saat 23.00'de  karşılaştı.Avurpali gençlerimiz güzel oyun sergilediler  6'e 5 maç sonuçlandi.resimlerin devamini tikla


Elim bir trafik kazası.

Avusturya Viyanada'da ikamet eden Gelesinli köylümüz Abdurrahman Altıntaş yaz izinini Türkiye'de geçirmek için 18.07.2015 cumartesi günü Aksaraya 30 kilometre kala,Çardak mevkiinde ani direksiyon hakimeyetini kayip ediyor araba üç takla atiyor.Arabada bulanan üç çocuklarıdan biri olan üç yaşındaki Helin Altıntaş kaza sonucu  Allah'in rahmetine kavuştu.Helin Altıntaş'a Allah'tan rahmet acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.Köymüz'de cenaze namazi kılındı,Köyümüzün mezarlığına defni yapıldı.Allah rahmet eylesin.


Ramazan bayramı heyecanı.

Avrupa ülkelerinde yaşayan ve Ramazan Bayramı’nı Türkiye’de geçirmek isteyen gurbetçi gelesinli köylülerimiz,Sınır Kapısı'ndan giriş yapmaya başladı. Avrupa ülkelerinde yaşayan köylülerimiz Ramazan Bayramı’nı memleketde geçirmek istediklerini, Bayramın güzelligini akrabalarla ve eş dostle birlikte olmak için yollara düştüler.Avusturya Salzburg kültür derneği olarak tüm gelesinli köylülerimize hayırlı yolcuklar ve şimdiden mübarek ramazan bayramlarını kutluyoruz.


Ali Çelik vefat etti.

Avusturya salzburg'da ikamet eden Gelesinli köylümüz Ali Çelik 28.06.2015 pazar günü Avusturya Salzburg devlet hastahanesinde ikindi vakti Allah'in rahmetine kavuştu.Ali Çelik 71 yaşında onbir çocuk babasiydi.Ali Çelik'e Allah'tan rahmet acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.Cenazesi 30.06.2015 sali günü memlekete gönderilecek,köymüzün camisinde cenaze namazi kılınacak,Köyümüzün mezarlığına defni yapılacak.Allah rahmet eylesin.


Gelesin köyümüzün slayti. 
SITE SORUMLUSU

Gelesin sitesi ve basin

sorumlusu ile irtibat

ahmet_gelesin@yahoo.de

YÖNETIM KURULU

KAYBETTIKLERIMIZ

 

DERNEK LOGOSU
istatistik
İçerik Tıklama Görünümü : 135852
Onleine ziyaretciler
Şuanda 31 konuk çevrimiçi