Perşembe, 26. Mart 2015
DÜGÜN-NISAN-SUNNET TARIHLARI PANOSU

24-05-2015 Hollandada Yücel ve Zeliha Şimşek oğlu Muhammet Emin ile Ibrahim ve Aysel Kalkan kızı Sinem,in düğün törenleri var.


31-05-2015 Almanyada Imdat ve Nuray Yalçın'nın kızlarının Krefelde düğün törenleri var.

ANKET
Köyümüzün eski adı geri alınsınmı?
 
REKLAM

Aksaray'da İşadamımız

Hasan Demir


Avusturya'da İşadamımız

Kemal ve Genco Ozan


Aksaray'da İşadamımız

Fatih Şimşek


Hollanda'da İşadamımız

 

Yücel Şimşek


Hollanda'da İşadamımız

Kamil Çetin


Avusturya'da İşadamımız

Recep Şimşek


Avusturya'da İşadamımız

Erdal ve Ertan Yalçın


Avusturya'da İşadamımız

Cevdet Ayten


Avusturya'da İşadamımız

Rüstü Ozan


Avusturya'da İşadamımız

Haci Şimşek

 

Gelesin Köyü Web Sitesi haberin kaynagi.

İlan

Saygi değer gelesinli köylülerim,Düğün,Nişan,Sünnet gibi özel günleriniz başka bir köylümüzün özel gününe denk gelmemesi için,Bize özel gününüzü önceden bildirin,sitemizin hemen sol tarafina açtiğimiz ilan panosuna ekliyelim,Özel gününüz size özel olsun.Site sorumlusu E-mail: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir


Aksaray haber: Rabia Özdemir vefat etti.

Aksaray'da Gelesinli köylümüz Rahmetlı Hacı Özdemir eşi Rabia Özdemir 15.03.2015 Pazar günü Allah'in rahmetine kavuştu.Rabia hanım 90 yaşında beş çocuk annesiydı.Rabia Özdemir'a Allah'tan rahmet acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.Cenazesi öğle namazina müteakip kılındı,Aksaray Evrah mezarlığına defni yapıldı.Allah rahmet eylesin.


Köyümüz Beyaza Büründü

Bir Atasözümüz Derki “Mart kapıdan Baktırır Kazma Kürek Sapı Yaktırır” Bu senede öyle oldu. Mart ayının sonu gelmesine rağmen bir anda köyümüz beyazlara büründü. Dün Öğleden sonra köyümüzde hızlı bir şekilde yağmaya başlayan kar bir anda köyümüzü beyaza bürüdü. Lapa lapa yağan kar uzun süre kalmasa da bir anlık bile olsa köyümüzün güzelleşmesine sebep oldu.resimlerin devamını tıklayınız


Karadeniz gezi turu

Yoğun iş temposuna kısa bir mola vermek amacı ile doğu Karadeniz’e düzenlenecek 8 günlük gezi programına Wiene ve Salzburg'deki Gelesinli köylülerimizin katılacağı  gezi turu 01.05.2015 Samsun'dan başliyecak. Ordu,Giresun,Trabzon Uzungöl,Rize Artvin illerinin güzel mekanları yaylalarını gezmeyi planlıyor.Gezi turune katılmak istiyen köylülerimiz sitemize başvuru yapabilir.


Salzburg derneğimizde seçim yapıldı

Merkezi Avsuturya Salzburg'da bulunan Gelesin Köyü Dayanışma ve Kültür Derneği 01.02.2015 dördüncü genel kurul toplantısını yaptı.Toplantı sonucu yeni yönetim kurulu göreve geldi.Başkanlige Ahmet Şimşek,Yardımcısı inönü Erdoğan.Muhasebe Nevzat Özdemir,Yardımcısı Cevdet Ayten.Sekreter Cevat Er,Yardımcısı Erdal Erdoğan.Organizasyon Lütfi Erdoğan,Yardımcısı Halit Çelik.Değerli Köylülerimize yürekten sevgilerimizi sunuyoruz.Öneri ve eleştirileriniz yönetim kurulu üyeleri için oldukça değerlidir.Hepinizi saygıyla selamlar huzur dolu günler dileriz.


Gelesin köyümüzde sert fırtına var.

 Köyden gelen haberler çok soğuk, Köye kar yağışı devam ediyor köy içinde de sert fırtına var,Saatteki hızı 70 kilometreyi bulan rüzgarın yola taşıyıp yer yer kar yığınları oluşturması nedeniyle köylülerimiz ulaşımde sıkınıtı yaşiyorlar .Bu yıl hastalıklara mücadele eden köyülerimiz kışın bereketini görmeye devam ediyor.Köylülerimizin dikkatli olmasını diliyoruz.


Gelesin köyümüzün anısına slayt .
 
SITE SORUMLUSU

Gelesin sitesi ve basin

sorumlusu ile irtibat

ahmet_gelesin@yahoo.de

YÖNETIM KURULU

KAYBETTIKLERIMIZ

DERNEK LOGOSU
istatistik
İçerik Tıklama Görünümü : 121152
Onleine ziyaretciler
Şuanda 73 konuk çevrimiçi